آی کی دو

جنسیت : آقایان و بانوان
رده سنی : محدودیت سنی ندارد

ویژگی ها

  • هنر رزمی آی کی دو به زبان ساده یک ورزش ژاپنی است که استادبزرگ موریه وشیبا آنرا ابداع کرد و از نظر لغوی می توان آی کی دو را روش هماهنگی نیروی درونی  معنی کرد. که البته معانی و تعابیر  زیباتری برای آیکیدو نیز وجود دارد.
  • این هنر رزمی علاوه بر افزایش اعتماد به نفس و جسارت شامل فنون پرتابی ، قفل مفصل و   کنترل کننده  میباشد. که در جامعه نوین فنون کنترل کننده در آیکیدو  بزرگترین و بهترین مزیت این ورزش  نسبت سایر ورزشهای رزمی است زیرا یک آیکیدو کار میتواند بدون اسیب رساندن به حریف او را  تحت کنترل خود در اورد و تسلیم سازد.
  • درحقیقت این کار با استفاده از نیروی حریف بر علیه خود او و با استفاده از قفل مفاصل انجام میگیرد.
  • در ورزش آی کی دو محدودیت سنی ، جسمی و جنسی وجود ندارد و تمام  افراد در هر شرایطی می توانند این ورزش را انجام دهند
  • این امر باعث شده که در دنیای کنونی و در سطح دنیا توجه زیادی به آیکیدو شود. در نیروهای امنیتی و پلیس کشورهایی چون ژاپن امریکا ایتالیا و .... بسیاری از کشورهای دیگر این هنر رزمی آموزش داده میشود وهمینطور در ایران که اخیرا در سطح یگانهای ویژه پلیس در حال آموزش میباشد.

مربی های رشته

ما در موسسه ستارگان سرزمین سورنا (slsgym) بهترین اساتید و مربیان کشور را گرد هم آورده ایم تا با ترکیب تجربه و جوانی بهترین نتیجه که همان رضایت مندی است را در شما ورزشکاران گرامی دریافت کنیم . برند SLSGYM با نام این قهرمانان و حضور شما ورزشکاران می درخشد .

17 جولای 2017

مهدی منتظر

18 دسامبر 2016
ستارگان سرزمین سورنا

نادر استاد رحیمی

1 اکتبر 2016
ناصر استاد رحیمی

ناصر استاد رحیمی