پنچاک سیلات

جنسیت : آقایان
رده سنی : محدودیت سنی ندارد

ویژگی ها

  • کشورهای آسیایی اکثراً دارای رشته رزمی مخصوص خود می باشند و مالزی از این قاعده مستثنا نیست. مردم دنیا با رشته هایی از قبیل کاراته، تکواندو، جودو و کونگ فو بدلیل دیدن فیلمهای هالیوودی و هنگ کنگی آشنایی دارند. اما با رشته رزمی با طراوت، مهلک و زیبای “سنی سیلات” که در مالزی ریشه دارد آشنایی کافی ندارند. “پنچاک سیلات” یکی از کشفهای مهم در زمینه ورزشهای رزمی در قرن ۱۹ میلادی بود که به سرعت عمومیت گسترده ای یافت. در قرن بیستم این رشته به سرعت گسترش یافت و از نظر مردم مالایی (خواستگاه آن) بعنوان یک مظهر تاریخی که هم روش زندگی و هم ورزش و هم یک آموزه اخلاقی و روحانی است مورد توجه و احترام است.
  • واژه پنچاک سیلات یک واژه گسترده برای نامگذاری فرمهای گوناگون مبارزاتی در مجمع الجزایر اندونزی است که در منطقه آسیای شرقی در کشورهای اندونزی، مالزی و برونئی یافت می شود و تا قبل از پایان استثمار در سال ۱۹۴۹ بنام مجموعه ای از هند شرقی نامیده می شد..
  • این رشته یک سیستم پیچیده از حرکات دفاعی و حمله ای است که بر اساس تنوعی از ضربات و حرکات دست، پا، پرتاب، قفل مفصل و همچنین مبارزه با سلاح را در بر می گیرد. تکنیکهای آن بر روانی و پیوستگی حرکات استوار است که موثر بودن مبارزه را موجب می گردد. سلاحهای بکار رفته در این رشته شامل: چاقو، چوبهای بلند و کوتاه و شمشیر است.
  • پنچاک سیلات مانند هر هنر مبارزاتی دیگر، بر تمرینهای روح و روان بسیار تاکید می نماید. تعدادی از “پاندکارها” (اساتید این رشته) ادعا دارند که اصول ارزشمند مذهبی را در این رشته به همراه روش مبارزاتی از اساتید خود آموخته اند. سیلات تنها یک روش مبارزه نیست بلکه نوعی تمرین روحانی و مذهبی نیز محسوب می گردد بطوریکه در اندونزی و مالزی با تعلیمات مذهب اسلام و در فیلیپین در ترکیب با رشته “کالی” و مکتب کاتولیک و در منطقه “بالی” در ترکیب با تعلیمات هندوئیسم است. در حال حاضر این رشته بدون توجه به وجهه روحانی و دینی مورد ادعا تدریس می گردد.
  • آموزشهای پنچاک سیلات بصورت تدریجی و متناسب با رده های مهارتی مختلف برنامه ریزی می شود. اصول اولیه در آموزش،تعلیم فرمهای اجرایی است که بخشی از آن به رقص شباهت دارد (پنچاک) و بخشی به مبارزه (سیلات). مبارزات آزاد که “سامبات” نامیده می شود از اجزاء مکمل آموزشهامحسوب می گردد.

باشگاه

باشگاه پولاد

خیابان پیروزی روبه روی چهارم نیروی هوایی جنب قنادی پاستیل روزهای زوج 21؛45 الی 23

مربی های رشته

ما در موسسه ستارگان سرزمین سورنا (slsgym) بهترین اساتید و مربیان کشور را گرد هم آورده ایم تا با ترکیب تجربه و جوانی بهترین نتیجه که همان رضایت مندی است را در شما ورزشکاران گرامی دریافت کنیم . برند SLSGYM با نام این قهرمانان و حضور شما ورزشکاران می درخشد .

1 اکتبر 2016
ناصر استاد رحیمی

ناصر استاد رحیمی